مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان: 60 درصد از حجم مخزن سد "اکباتان" همدان خالی است
1399/10/16
http://news.moe.gov.ir/News-List/59670

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان:

60 درصد از حجم مخزن سد "اکباتان" همدان خالی است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: هم‌اکنون 60 درصد از حجم مخزن سد اکباتان خالی است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "منصور ستوده" با بیان اینکه بارندگی سال جاری نسبت به بلندمدت ۱۵۰ میلی‌متر بوده است، اظهار کرد: این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل میزان بارندگی ۱۳۹ میلی‌متر بود که این تغییرات نسبت به سال گذشته هفت درصد و نسبت به بلندمدت ۲۵ درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه ورودی آب به سد اکباتان ۱.۰۴ متر مکعب در ثانیه است، اضافه کرد: حجم فعلی سد ۱۳.۴ میلیون متر مکعب است که ۴۰ درصد آن پر شده است.
مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه حجم سد آبشینه ۳.۱ میلیون مترمکعب است که ۶۲ درصد آن پر است، افزود: سد آبشینه در مواقعی که اکباتان به هر دلیلی دچار مشکل شود، وارد مدار شده و حدود ۴۵ تا ۵۰ روز نیاز آب شرب همدان را تامین می‌کند.
وی با بیان اینکه سد شیرین‌سو حجم ۳ میلیون متر مکعبی دارد و در حال حاضر ۶۸ درصد این سد پر است که بیشتر کاربری گردشگری دارد، گفت: در حال حاضر سد کلان ۹۲ درصد آب دارد، این سد دارای ظرفیت ۴۱.۵۸ میلیون مترمکعب آب است.
ستوده اضافه کرد: سد سرابی تویسرکان با حجم آبدهی ۵.۹۸ میلیون متر مکعب هم اکنون دارای ۶۵ درصد آب است و سد شنجور رزن با حجم ۱.۲ میلیون متر مکعب ۲۳ درصد از آن پر است.


 
  • خبرنگار:همایون گل‌محمدی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر