سد "تاج امیر" لرستان با 52 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است
1399/10/15

http://news.moe.gov.ir/News-List/59598

سد "تاج امیر" لرستان با 52 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان از پیشرفت فیزیکی 52 درصدی سد "تاج امیر" خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "داریوش حسن‌نژاد" با اشاره به اینکه احداث سدها با هدف  نگهداری و ذخیره آبهای سطحی برای مصارف شرب، صنعت و کشاورزی بوده و نقش مهمی در کنترل سیلاب‌ها دارند، بیان داشت: درحال حاضر 16 سد در سطح استان لرستان در دست مطالعه است که از این تعداد 7 سد در حال اجرا و 6 سد در وضعیت بهره‌برداری قرار دارند .
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با اشاره به اختصاص 25 میلیارد تومان اعتبار جهت راه اندازی سد تاج امیر افزود: این سد به دلیل وجود برخی مشکلات مدت‌ها راکد مانده بود که با پیگیری‌ انجام شده هم‌اکنون منابع مالی خوبی به این پروژه اختصاص داده شده است و 52 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با بهره‌برداری از آن زمینه اشتغال 300 نفر فراهم می‌شود .
حسن نژاد اظهار داشت: اعتبار ابلاغی این پروژه در سال 99 از 5 میلیارد تومان به حدود 25 میلیارد تومان افزایش یافته و هم‌اکنون از محل اعتبارات جهش تولید 20 میلیارد تومان و از تهاتر بدهی مالیاتی 10 میلیارد تومان به این پروژه اختصاص داده شده است و در صورت تامین اعتبار در سال 1401 به بهره برداری خواهد رسید.
وی افزود: برای تنوع بخشی به تامین منابع مالی جهت تکمیل سدهای آبسرده و شهید بروجردی و مخملکوه، استفاده از ظرفیت قانونی ماده 56 به منظور جذب سرمایه‌گذار در دستور کار قرار خواهد گرفت.
حسن نژاد خاطرنشان کرد: با جذب به موقع اعتبارات، روند تکمیل و پیشرفت سدسازی در استان با سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت.


 
  • خبرنگار:شیدا برمه‌زیار
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر