سي درصد ظرفیت مخازن سدهای استان خراسان رضوی پر است
1397/02/31
سرپرست شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: هم‌اکنون 30 درصد ظرفیت مخازن سدهای استان پر است، در حالی که این میزان در مدت مشابه سال گذشته 42.6 درصد بوده است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد علایی" با اشاره به بارندگی‌های اخیر و روند آبگیری سدهای استان اضافه کرد: بر اساس آخرین اطلاعات ثبت شده در ایستگاه‌های مبنای باران سنجی، ارتفاع کل ریزش های جوی از اول مهر تا کنون به 126.6 میلی متر رسیده است که این مقدار بارندگی نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته 28.6 درصد کاهش نشان می دهد.
علایی تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشترین حجم آبگیری مربوط به سد ارداک بوده ولی متاسفانه با کاهش 44 درصد پر بودن مخزن در مقایسه با سال گذشته مواجه است.
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی در ادامه افزود: با توجه به سدهایی که هم اکنون در حال بهره‌‎برداری است و همچنین تلاش همکاران این شرکت، سعی بر آن است تا با آبگیری به موقع در سدهای استان بهترین استفاده را از بارش‌های صورت گرفته، داشته باشیم.
استان خراسان رضوی دارای 29 سد در حال بهره‌‌برداری در شهرستان‌ های تربت حیدریه، قوچان، مشهد، خواف، درگز، سبزوار، تایباد، نیشابور، تربت جام، چناران، کلات و فریمان است.