تجهیز 1313 واحد تاسیسات آبرسانی خراسان رضوی به سیستم کنترل از راه دور
1399/10/14

http://news.moe.gov.ir/News-List/59573

تجهیز 1313 واحد تاسیسات آبرسانی خراسان رضوی به سیستم کنترل از راه دور

به گفته مدیر دفتر سیستم‌های کنترل و انرژی آب و آبفای خراسان رضوی، هزار و 313 واحد تاسیسات آبرسانی شهری و روستایی در این استان به سیستم تله متری و کنترل از راه دور مجهز است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی باقرآبادی" افزود: از این تعداد 81 درصد تاسیسات شهری (463 واحد) و 65 درصد را تاسیسات روستایی (850 واحد) شامل می‌شود.
وی اعلام کرد: در نیمه نخست امسال برای برداشت 160 میلیون مترمکعب آب از منابع تحت پوشش 180 میلیون کیلو وات ساعت انرژی مصرف شده است. 
باقرآبادی، به برنامه این معاونت برای تجهیز، نصب و راه اندازی مرکز پایش و راهبری (تله متری) تاسیسات آبرسانی شهر تربت حیدریه اشاره کرد و اظهار داشت: 24 شهر استان به مرکز پایش وراهبری تاسیسات آبرسانی مجهز شده‌اند.
وی گفت: با ایجاد مرکز پایش، دسترسی آنلاین به اطلاعات کمی و کیفی، هیدرولیکی، مصرف انرژی، تولید و مصرف آب و ... امکان پذیر می‌شود.
مدیر دفتر سیستم‌های کنترل و انرژی آب و آبفای خراسان رضوی، راه‌اندازی داشبورد مدیریت انرژی در شرکت را خاطرنشان کرد و افزود: این اقدام زمینه دستیابی به آمار تولید آب و مصرف انرژی را به تفکیک شهر و روستا، امور و شرکت‌های تبصره دو در قالب نمودار و گراف فراهم می‌کند.

 
  • خبرنگار:علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر