برگزاری سمينار سالانه مديريت مصرف انرژي ويژه صنايع استان البرز
1397/03/02
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "ناصر اسكندري" در نوزدهمين سمينار سالانه مديريت مصرف انرژي ويژه صنايع استان البرز گفت: ميزان هدررفت انرژي نیروی برق در اين استان 12 درصد است که با کنترل آن می‌توان از هدر روي برق و مصرف بي‌رويه آن جلوگيري كرد.
وی با بیان اینکه مصرف بي‌رويه و هزینه بالای تولید انرژی نیروی برق در البرز و كشور تاثیر منفی بر اقتصاد دارد از واحدهاي توليدي و صنعتي خواست به سمت انرژي‌هاي پاك و نو حركت كنند و تحول اساسي در توليد انرژي نو پديد آورند.
وی در ادامه افزود: در سال هاي گذشته ميزان هدر رفت انرژی نیروی برق در اين استان بيش از 20 درصد بوده که اكنون با اقداماتی که در این حوزه صورت گرفته 8 درصد اين هدر روي ها كنترل شده است.
رامین فرج معاون بهره‌برداري و دیسپاچینگ در اين همايش گفت: البرز به لحاظ برخورداري از زيرساخت‌هاي برق در كشور رتبه آخر را داراست که شامل 34 پست فوق توزيع، 349 فيدر 20 كيلوولت است و این عدد جوابگوي جمعيت استان نخواهد بود.
وی با اشاره به تعداد يك ميليون و 300 هزار مشترك برق استان افزود: 81 درصد اين مشتركان خانگي، 11.4 درصد تجاري و مابقي در بخش عمومی، کشاورزی و صنعتی هستند که از این میزان سهم البرز در پيك سراسري برق كشور 2.4 درصد است.
وي در پایان بر پايين بودن ظرفيت شبكه هاي بالادستي استان در مقايسه با كل كشور اشاره کرد و اظهار داشت: استان البرز به واسطه نوپا بودن، زير ساخت‌هاي توزيع برق ضعيفي دارد، لذا مديريت مصرف مي تواند سالانه مبالغ زيادي را در زمينه مصرف انرژي صرفه‌جويي كند.